Az Egyesület tagságát érdeklődésük szerint munkacsoportokba szervezzük, ahol havi rendszerességgel beszélünk meg különböző problémákat és tervezzük az aktivitásokat.

Az SzMME munkacsoportjai tematikus alapon szerveződnek, és céljuk a szakmai problémák feldolgozása, az érdekképviselet erősítése, valamint a szakma fejlesztése. A 2022-ben induló négy aktív munkacsoport száma 2024-re hatra bővült, működésük pedig az aktuális szakmai kihívásokhoz igazodott. Összességében a munkacsoportjaink az egyesület szakmai tudásépítésének, érdekképviseletének és közösségszervező tevékenységének meghatározó fórumai.

Érdekvédelmi munkacsoport: online beszélgetéseket szervez bérezésről, jogszabályváltozásokról, sztrájkjogról és szakmai létszámkérdésekről; szerepet vállalt a SzocPresszó program létrehozásában.

„Gyorsreagálású” munkacsoport: aktuális, nagy társadalmi visszhangot kiváltó ügyekre (pl. ukrajnai válság, gyermekvédelmi kérdések) készített szakmai elemzéseket és állásfoglalásokat. Aktuális és gyors választ igénylő ügyekben aktív munkacsoport.

Etikai munkacsoport: részt vett a szociális munka etikai kódexének felülvizsgálatában és véleményezésében.

Nemzetközi munkacsoport: elősegíti a nemzetközi szakmai kapcsolatok építését, konferenciákon, IFSW-rendezvényeken vesz részt és külföldi együttműködéseket támogatott.

STB (Sokszínűség, Tolerancia, Bizalom) munkacsoport: az UNIDIV projektet támogatta, főként az LMBTQIA+ témákhoz kapcsolódó információk és szemléletformálás révén. A munakcsoport 2026-ban fejezte be működését.

Szupervíziós munkacsoport: a szociális szakma szupervíziós rendszerének támogatását és a szakmai együttműködések fejlesztését célozza.

Hallgatói munkacsoport: 2026-ban jött létre a hallgatók és fiatal kollégák támogatására és egyesületi tevékenységbe bevonására.